Woliński Park Narodowy stanowi wyjątkowe miejsce na przyrodniczej mapie naszego kraju. Ze względu na bliskość nadmorskich miejscowości cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów z Polski i zagranicy.
Podpowiadamy, dlaczego warto odwiedzić to niezwykłe miejsce.
Przyroda Wolińskiego Parku Narodowego
Woliński Park Narodowy to najstarszego tego typu miejsce w Polsce. Został utworzony w 1960 roku, a w jego obrębie znajdują się tylko lasy, ale też obszar morski. Jego łączna powierzchnia wynosi około 11 tysięcy hektarów, na których dominuje dzika przyroda.
Wyspa Wolin to miejsce, w którym można podziwiać lasy bukowe, klify i różnego rodzaju naturalne zbiorniki wodne. W parku występuje ponad 1300 gatunków roślin, w tym 9 rodzajów urokliwych, leśnych storczyków. Jeśli chodzi o faunę na wyspie można obserwować ponad 200 gatunków ptaków. Nie brakuje tam ssaków, a najczęściej spotykane to dziki, sarny, lisy, zające, foki, żubry i borsuki. Ponadto wyspa stanowi dom dla szarych ropuch, traszek oraz licznych owadów.
Artykuły o innych ciekawych atrakcjach turystycznych z miejscowości Wolin znajdziesz w portalu regionalnym https://www.wolin24.pl/.
Woliński Park Narodowy – pozostałe atrakcje
Obok wejście do Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się niezwykle interesujące muzeum przyrodnicze. Wewnątrz budynku znajdują się ekspozycje przedstawiające bogactwo okolicznego świata roślin i zwierząt. Obok muzeum znajdują się popularne woliery dla ptaków, w których można podziwiać Orły Bieliki oraz Puchacze. Kolejne wyjątkowe miejsce na opisywanym obszarze to słynne Żubrowisko.
Zagroda pokazowa żubrów daje niecodzienna możliwość obserwacji tych potężnych ssaków z niewielki odległości. Przeważnie jest to liczna grupa składająca się z kilkunastu dorosłych osobników oraz kilku cieląt.